Zagłębie Lubin ma nowego prezesa. Wcześniej był związany z Górnikiem Zabrze

Klub z Dolnego Śląska pozostawał bez prezesa przez ponad dwa miesiące. 16 grudnia stanowisko objął Artur Jankowski, który kilka lat temu pełnił tę samą rolę w Górniku Zabrze.

Poprzedni prezes Zagłębia Lubin, Mateusz Dróżdż, został zwolniony 14 września. Pełnił to stanowisko od czerwca 2018. Po objęciu funkcji zasłynął wytypowaniem do spadku w poprzednim sezonie Śląska Wrocław, czym wzbudził spore kontrowersje. Od czasu jego zwolnienia Zagłębie pozostawało bez prezesa. Chociaż z klubem w międzyczasie łączono kilka nazwisk, ostatecznie żadne z nich nie objęło tego stanowiska.

Nowy tydzień rozpoczął się dla Zagłębia Lubin pod znakiem zmian. Nowym prezesem klubu został Artur Jankowski. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w latach 2011-2014 był prezesem Górnika Zabrze, a przez kolejne trzy zasiadał w jego radzie nadzorczej. Ponadto, od 2012 roku jest członkiem Komisji Rewizyjnej PZPN. Przez ostatnie trzy lata zarządzał w NMC Górniku Zabrze, klubie superligi w piłce ręcznej.

To jednak nie wszystkie jego  dotychczasowe działalności związane ze sportem. W latach 90. pełnił funkcję menedżera reprezentacji Polski w piłce nożnej pięcioosobowej.Co więcej, w latach 2006-2007 Artur Jankowski był dyrektorem sprzedaży i marketingu katowickiego “Sportu”.

Fot. własne

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO