“Fryzjer” skazany za aferę korupcyjną

Znamy wyrok najgłośniejszej afery korupcyjnej w polskiej piłce nożnej. Ryszard F., ps. “Fryzjer” został w poniedziałek skazany przez wrocławski sąd.

Byłego działacza uznano winnym za kierowanie działalnością przestępczą w latach 2003-2006. Oskarżenie dotyczyło przyjmowania i wręczania łapówek w celu ustawiania wyników spotkań. W grę wchodziły zarówno mecze ekstraklasy, jak i niższych lig. Przypadki korupcji miały miejsce w takich klubach jak m.in. Górnik Polkowice, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wrocławski sąd uznał Ryszarda F. winnym prawie wszystkich z niemal stu zarzutów. “Fryzjer” został skazany na 4,5 roku więzienia, 10-letni zakaz jakiejkolwiek działalności w polskiej piłce i zwrot 25 tysięcy złotych.

Ponadto w procederze korupcyjnym uczestniczyło około trzydziestu osób związanych z piłką nożną w Polsce. W tym sędziowie, trenerzy, zawodnicy i działacze.

To drugi wyrok dla działacza z powodu afery korupcyjnej. W 2010 roku sąd uznał “Fryzjera” winnym ustawiania meczów Arki Gdynia, skazując go na 3,5 roku więzienia.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO