“Nowy ja” jeszcze przed Nowym Rokiem – Stomil Olsztyn ma nowego prezesa
16.12.2019

Zwykle do przemyśleń i pewnych zmian w życiu skłania nas Nowy Rok, jednak w pewnych przypadkach ma to miejsce nieco wcześniej. Właśnie taka sytuacja ma miejsce w Stomilu Olsztyn, w którym nastąpiła spora zmiana.

Dotychczasowy prezes klubu, Robert Jurga, przestał pełnić swoją funkcję. Jego miejsce zajął… były reprezentant Polski – Wojciech Kowalewski. Najbardziej utytułowany klub z Warmii i Mazur ma nadzieję na stopniowy rozwój, a ta zmiana ma w tym pomóc. Co miał do powiedzenia nowy prezes?

– Dziękuję za nominację i mam świadomość dużego wyzwania, które stoją przed klubem i zespołem. Wierzę w to, że grą zespołową uda nam się osiągnąć zakładane cele. Dla mnie to nowe doświadczenie i wyzwanie. Zespół zawsze będzie stał dla mnie na pierwszym miejscu. Dobre funkcjonowanie zespołu, to gwarancja sukcesu.

– Przyglądałem się jak funkcjonuje zespół na boisku, miałem okazję obejrzenia kilku spotkań. Kwestia poznania klubu to kwestia kilku tygodni a nawet i miesięcy. Poprzez współpracę z Robertem Jurgą, mam nadzieję, że przejdziemy przez to sprawnie. Ważne w najbliższym czasie jest okno transferowe. Przy współpracy ze sztabem szkoleniowym chcielibyśmy określić się jakich wzmocnień potrzebujemy i jakich zawodników będziemy obserwowali. To jest cel numer jeden.

– Na razie chciałbym usłyszeć jakie sztab ma potrzeby i co jest jeszcze potrzebne trenerom, aby praca była sprawniejsza i skuteczniejsza. Cieszę się, że Robert Jurga jest osobą otwartą oraz pomocną. To też jest ważne i widać, że czas poświęcony klubowi wytworzył więź z tą grupą ludzi, a także, że chce dalej współpracować. Chciałbym z góry za to podziękować. Robert Jurga dał Stomilowi nową jakość, a teraz jest kolejny etap i chcielibyśmy w tym etapie być skuteczni – powiedział 42-latek.

Wojciech Kowalewski jako zawodnik bronił bramki m.in. Legii Warszawa czy Spartaka Moskwa. 11-krotnie reprezentował także polską drużynę narodową. Po zakończeniu kariery był asystentem w Legii Warszawa, a ostatnio trenerem bramkarzy w kadrze Reprezentacji Polski U-20.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO