Adam Buksa trafi do Serie A?!
16.12.2019

Serie A dla kilku polskich graczy okazała się dość łaskawym kierunkiem, co może potwierdzić przede wszystkim Krzysztof Piątek. Nic zatem dziwnego, że piłkarze z ekstraklasy coraz chętniej garną się do tego, aby wyjechać do Włoch. Czy podobny los czeka Adama Bukse?

Napastnik Pogoni Szczecin w tym sezonie wykazuje się dobrą formą. Statystyki w postaci 7 bramek oraz 4 asysty być może nie powalają z nóg, ale dla 23-latka to bez wątpienia najlepsza runda w karierze. Podopieczny Kosty Runjaicia oferuje oczywiście nie tylko trafienia, ale także spory udział w grze zespołowej. Bukse można nazwać tzw. pierwszym obrońcą całej drużyny, a pracowity napastnik zawsze jest w cenie.

Rozwój Adama zaobserwowały jednak nie tylko polskie kluby. Według informacji włoskich mediów, Genoa już zimą poszuka nowego napastnika. Po udanym zakupie Piątka ich sympatia do naszego krajowego podwórka oczywiście wzrosła i już niebawem kolejny polski napastnik może wylecieć na półwysep Apeniński.

Oprócz Buksy włoski zespół obserwuje także Michaela Krmencika z Viktorii Pilzno oraz Roberta Bozenika z Ziliny. W ich kręgu zainteresowań znajduje się Matteo Politano, ale Włoch może także liczyć na ofertę z Fiorentiny. Kogo zatem ostatecznie wybierze „Grifone”? Jeśli szczęśliwcem zostałby Buksa, wówczas ekipa ze Szczecina może stracić ważny argument w walce o krajowe mistrzostwo.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO