Bayern reaguje na kryzys. Znamy pierwszy zimowy transfer mistrza Niemiec?
16.12.2019

Obecny sezon dla Bayernu jest dla nich jednym z najgorszych w ostatnich latach. „Bawarczycy” znajdują się obecnie dopiero na piątej lokacie w Bundeslidze i tracą do lidera z Lipska aż sześć punktów. Czy to zatem idealny moment, aby pomyśleć o transferach w zimowym okienku transferowym?

Kontuzja Leroya Sane latem sprawiła, ze kibice niemieckiej drużyny kończyli poprzednie okienko w niezbyt optymistycznych nastrojach. Szefowie klubu starali się załatać te dziurę za pomocą zakupu Ivana Perisicia, ale zespołowi nadal brakuje opcji w ataku, tym bardziej po urazie Comana. Doraźnym lekiem na ten problem może być Lucas Ocampos.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarza Di Marzio, Bayern skontaktował się z Sevilla w sprawie wykupu Hiszpana już w styczniu. Ekipa z Andaluzji nie chce jednak słyszeć o sprzedaży skrzydłowego nie wcześniej niż latem. 25-latek trafił do La Liga dopiero w tym roku po wcześniejszym pobycie w Marsylii oraz Milanie.

W obecnym sezonie Ocampos trafił do tej pory 5 bramek w 13 spotkaniach. Najprawdopodobniej ten transfer kosztowałby Bayern spore pieniądze zważywszy na fakt, że Sevilla w lipcu zapłaciła za niego 15 milionów euro. Możliwe, że taki ruch raz na dobre zamknąłby spekulacje na temat transferu Sane. Niemiec nadal bowiem dochodzi do siebie po urazie, ale do powrotu na piłkarskie boiska jeszcze długa droga.