Carlo Ancelotti o krok od Premier League. Pozostały tylko szczegóły!
17.12.2019

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Carlo Ancelotti wróci do Premier League. Włoski szkoleniowiec został niedawno zwolniony z Napoli. Doświadczony trener nie musiał jednak czekać na nową pracę. O 60-latka mocno zabiegali przedstawiciele Evertonu, a według ostatnich doniesień, Ancelotti zaakceptował ofertę. 

Tuż po ogłoszeniu przez ekipę z Neapolu komunikatu o zakończeniu współpracy ze szkoleniowcem, Carlo zaczął być łączony z ponowną przygodą w Anglii. Początkowo przypuszczano, że o trenera postara się Arsenal, który cały czas nie znalazł nowego trenera po zwolnieniu Emery’ego.

“Kanonierzy” w swoich poszukiwaniach są niezdecydowani, więc całą sytuację chce wykorzystać zarząd “The Toffees”. To właśnie Everton wykazał się zdecydowanie większym zaangażowaniem w kontekście zatrudnienia Ancelottiego.

Włoch otrzymał propozycję od klubu z Liverpoolu i jak donosi m.in. Fabrizio Romano, 60-latek przyjął propozycję. W sprawie ogłoszenia trenera pozostały już tylko szczegóły.

Z posadą tymczasowego szkoleniowca pożegna się zatem Duncan Ferguson. Szkot radzi sobie w tej roli bardzo dobrze, co potwierdza fakt, iż w starciach z Chelsea i Manchesterem United, Everton zdobył łącznie cztery punkty. Ferguson zasiądzie jeszcze na ławce trenerskiej w pucharowej rywalizacji z Leicester.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO