Robert Lewandowski dopisuje kolejne osiągnięcia na swoje konto!
19.12.2019

Choć wydaje się to monotematyczne, to kolejne artykuły związane z osiągnięciami Roberta Lewandowskiego sprawiają sporo radości. 31-letni napastnik w rywalizacji z Freiburgiem strzelił kolejnego gola w tym sezonie oraz roku. Trafienie w środowy wieczór pozwoliło Polakowi dopisać kilka osiągnięć na swoje konto.

Po pierwsze, Robert samodzielnie zajmuje trzecie miejsce w historycznej klasyfikacji strzelców Bundesligi. Wcześniej, Lewandowski dzielił tę lokatę z Juppem Heynckesem. Obaj zawodnicy mieli na swoim koncie po 220 goli. Trafienie Polaka pozwoliło mu wyprzedzić byłego szkoleniowca Bayernu.

Dla 31-latka bramka z Freiburgiem była także 54 golem w 2019 roku. Jest to rekord Roberta w karierze. Wcześniej, Lewandowskiemu udało się zanotować przez dwanaście miesięcy 53 trafienia. Co istotne, żaden inny piłkarz w kończącym się roku nie zdobył więcej bramek, niż polski napastnik.

Lewandowski jako pierwszy zawodnik w tym sezonie dobił do granicy 30. goli. 31-latek strzelił 19 bramek w Bundeslidze, zanotował 10 trafień w Lidze Mistrzów oraz pokonał bramkarza w meczu pucharowym.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, iż Robert Lewandowski rozgrywa swoją najlepszą kampanię w karierze. Przed Polakiem jeszcze wiele spotkań, więc na koniec rozgrywek 2019/2020, wynik Roberta może być niezwykle imponujący.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO