Izraelska Federacja Piłkarska otrzymała karę za wybryk kibica!
19.12.2019

Pod koniec rywalizacji Izrael-Polska w ramach eliminacji do mistrzostw europy, młody kibic wtargnął na murawę i od razu pobiegł w kierunku Roberta Lewandowskiego. Tego typu zdarzenia są z reguły karane przez UEFA. W tym przypadku nie było inaczej. Izraelska Federacja Piłkarska otrzymała grzywnę.

Cała sprawa zrobiła spore zamieszanie, gdyż w tym wydarzeniu uczestniczył Tomasz Kędziora, który niefortunnie upadł po zderzeniu się z ochroniarzem. Arbiter spotkania rozważał nawet zakończenie meczu. Ostatecznie spotkanie dokończono, a po miesiącu, izraelska federacja usłyszała grzywnę, którą musi zapłacić.

Osiem tysięcy euro – taką sumę musi wyłożyć federacja naszych grupowych rywali do Euro 2020. Główny sprawca wydarzenia, czyli nastoletni chłopiec, już wcześniej otrzymał zakaz stadionowy, a także zakaz na uczestnictwo w jakichkolwiek meczach piłkarskich.

Izrael mimo uplasowania się na 5. miejscu w grupie eliminacyjnej, nadal ma szansę na udział w mistrzostwach europy. Reprezentacja tego kraju będzie rywalizować w ramach barażów ze Szkocją. Triumfator tego pojedynku zmierzy się ze zwycięzcą starcia Norwegia-Serbia.

Fot. YouTube