Mariusz Lewandowski wróci na ławkę trenerską? Może objąć zespół z zaplecza ekstraklasy!
19.12.2019

Wielu piłkarzy po przygodzie z rywalizacją na boisku decyduje się na ławkę trenerską. Podobną drogę obrał Mariusz Lewandowski. Były gracz Szachtara w 2017 roku został trenerem Zagłębia Lubin. Od ponad roku, 40-latek zostawał bez pracy w klubie jako szkoleniowiec. Według ostatnich doniesień mediów, Lewandowski wróci do trenowania zespołu!

Przygoda byłego pomocnika z Zagłębiem nie trwała długo, choć jak na standardy ekstraklasy, można mówić o przyzwoitym wyniku. Lewandowski przejął drużynę końcem listopada 2017 roku. Bez żadnego doświadczenia, od razu skoczył na głęboką wodę.

Początkowo, piłkarze Zagłębia Lubin notowali dobre wyniki. Do maja 2018 roku zespół przegrał tylko trzy rywalizacje w ekstraklasie, ulegając Legii u siebie, Wiśle Płock na wyjeździe oraz Lechowi na własnym obiekcie.

Nie zaskoczył zatem nikogo fakt, iż Mariusz Lewandowski sezon 2018/2019 rozpoczął na ławce trenerskiej zespołu. Nowe rozgrywki po drużyna rozpoczęła przyzwoicie. Kłopoty zaczęły się wraz z pierwszą rundą Pucharu Polski. Zagłębie dość niespodziewanie przegrało na wyjeździe z Huraganem Morąg. Od tego momentu, aż do zakończenia pracy Lewandowskiego w Lubinie, zespół nie wygrał spotkania. Na cztery kolejki przypadły trzy porażki oraz jeden remis.

Zarząd klubu nie pozwolił 40-latkowi spróbować wyjść z kryzysu, dlatego opuścił drużynę. Po ponad roku przerwy, Lewandowski ma wrócić na ławkę trenerską. Jak informuje Janekx89, wielokrotny reprezentant Polski jest bliski objęcia posady szkoleniowca w pierwszoligowym Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Klub ten aktualnie walczy o powrót do ekstraklasy. Zespół zajmuje obecnie 10. lokatę w lidze, jednakże strata do szóstej Miedzi wynosi pięć punktów. Akurat ta pozycja gwarantuje udział w play-offach, stąd jest dość istotnym wyznacznikiem dla wielu ekip.

Przed Mariuszem Lewandowskim nie lada wyzwanie. Czy uda się 40-latkowi poprowadzić BBT Niecieczę do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej?

Fot. YouTube

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO