Zapowiedź dużych zmian w Milanie. Drużynę przejmie fachowiec z Niemiec
20.12.2019

Milan w ostatnich latach dość często dokonuje zmiany szkoleniowców. Od 2015 roku władze „Rossoneri” zatrudnili aż sześciu menedżerów. Obecnie posada Stefano Piollego wydaje się bezpieczna, ale najprawdopodobniej tylko do lata.

Początkowe zmiany mają zostać jednak wprowadzone już niebawem, konkretnie w styczniu. Według informacji z „Bilda”, Ralf Rangnick zamieni Lipsk na Mediolan i przejmie funkcje doradcy włoskiego klubu. W tym czasie Niemiec ma zamiar nauczyć się języka, by od kolejnej kampanii zostać pierwszym trenerem zespołu i jednocześnie dyrektorem sportowym.

Obecnie 61-latek piastuje role szefa sportu i rozwoju piłki nożnej w marce Red Bull. Rangnick ma zatem „pod sobą” kilka klubów, które w ostatnich latach dokonały wielkiego progresu nie tylko sportowego, ale także finansowego. W Milanie oba te aspekty są na niskim poziomie, a sprowadzenie takiego fachowca z pewnością pomogłoby sprowadzić ich na dobrą drogę.

Z drugiej strony Niemiec musiałby doskonale pojąć język, aby dogadać się z Włochami, którzy, co pokazuje temat rasizmu, często działają irracjonalnie. Od Romy w ostatnich latach odbił się niejako Monchi. Hiszpan po udanym okresie pracy w Sevilli, nie potrafił przełożyć tego jeden do jednego na Serie A i w marcu wrócił do Hiszpanii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO