Przemysław Wiśniewski może trafić do Slavii Praga. Przeszkodą kwota transakcji?

Górnik Zabrze spisuje się nie najlepiej w tym sezonie, aczkolwiek to nie oznacza, że jego zawodnicy nie są obserwowani przez silniejsze kluby. Obrońca znalazł się na celowniku Slavii Praga, aczkolwiek rzekomo cena zaporowa za zawodnika jest zbyt wygórowana.

Młody obrońca jest podstawowym zawodnikiem Górnika Zabrze w tym sezonie. Wystąpił w 18 meczach w lidze, raz trafiając do siatki. Chociaż forma podopiecznych Marcina Brosza jesienią pozostawiała wiele do życzenia, Wiśniewski kilkakrotnie był chwalony za dojrzałą postawę na boisku.

Jak informuje katowicki “Sport”, mecz z Jagiellonią może być jego ostatnim w barwach Górnika. Zawodnikiem interesuje się ponoć Slavia Praga. Do końca sezonu z gry wypadł podstawowy stoper klubu, David Hovorka, w związku z tym mistrz Czech rozgląda się za wzmocnieniami na tej pozycji.

Zaporą dla Slavii może okazać się cena. Według informacji “Sportu”, Czesi chcieliby zakupić obrońcę za 600 tysięcy euro. Jak wyjawił jednak na Twitterze Piotr Koźmiński, Górnik oczekuje za obrońcę 4 miliony.

Gdyby Górnik otrzymał za Wiśniewskiego wymaganą kwotę, doszłoby do pobicia rekordu transferowego klubu. Dotychczas jest nim transfer Szymona Żurkowskiego do Fiorentiny za 3,7 mln euro.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO