17-latek podbija ligę holenderską. Sześć ostatnich meczów – cztery bramki i dwie asysty

22.12.2019

Cztery bramki w pięciu meczach to niezły wynik. Szczególnie, że to bilans 17-latka. Mowa o Mohamedzie Ihattarenie, który mimo młodego wieku, staje się ważną postacią PSV Eindhoven.

Mohamed Ihattaren jest uważany za jeden z największych młodych talentów z rocznika 2002 na świecie. Nic dziwnego, patrząc że już teraz gra regularnie w PSV Eindhoven. Jego statystyki również mogą robić wrażenie, biorąc pod uwagę jego wiek. W obecnym sezonie rozegrał w zespole z Phillips Stadium 25 spotkań, w których zanotował siedem bramek i dziewięć asyst. Niewielu 17-latków może się pochwalić takimi liczbami.

W ostatnim ligowym meczu, przeciwko Zwolle zdobył bramkę na 2:1 w 26. minucie. Ponadto był jednym z wyróżniających się zawodników na boisku. Ostatecznie PSV wygrało 4:1.

Mohamed Ihattaren w ostatnich sześciu spotkaniach zanotował cztery trafienia i dwie asysty. To oznacza, że przynajmniej raz w każdym z poprzednich meczów miał wpływ na wynik.

Talent 17-letniego Holendra nie pozostaje niezauważony przez zachodnie kluby. Pół roku temu PSV odrzuciło ofertę Chelsea za ofensywnego pomocnika. Ponadto mówiło się o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony RB Lipsk i Manchesteru United.