Jagiellonia intensywnie pracuje nad zatrudnieniem szkoleniowca!
27.12.2019

Na początku grudnia Jagiellonia Białystok pożegnała się z dotychczasowym trenerem, Ireneuszem Mamrotem. Wpływ na decyzję klubu miały słabe wyniki zespołu. Po rundzie jesiennej, drużyna plasuje się w drugiej części tabeli, czyli grupie spadkowej. Szkoleniowcem, który ma poprowadzić ekipę z Białegostoku na zwycięską ścieżkę jest Radoslav Latal.

Jak na razie, nic nie zostało jeszcze podpisane. Według informacji “Przeglądu Sportowego”, Jagiellonia intensywnie pracuje nad zatrudnieniem Czecha, jednakże na przeszkodzie porozumienia stoi obecne stanowisko 49-latka. Latal latem tego roku objął drużynę Sigma Ołumuniec. Zespół pod wodzą Radoslava spisuje się przeciętnie, co potwierdza dziesiąta lokata w lidze. Nie można jednak jasno stwierdzić, że czeski klub zrezygnuje z trenera.

Zarząd drużyny z Białegostoku ma nadzieję, że obie strony dojdą do porozumienia. Jagiellonia upatrzyła sobie Latala tuż po zakończeniu współpracy z Mamrotem. Jeśli zespołowi uda się zatrudnić Czecha, Radoslav zanotowałby powrót do ekstraklasy. Warto bowiem pamiętać, iż 49-latek swego czasu prowadził Piast Gliwice. Przygodą z mistrzem Polski sezonu 2018/2019 zakończyła się w lutym 2017 roku po serii porażek.

Kwestia zatrudnienia Latala w Jagiellonii powinna wyjaśnić się na początku przyszłego roku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO