Antonio Conte ustalił zimowy cel transferowy Interu. Włoch chce piłkarza Chelsea!
27.12.2019

Inter walczy z Juventusem jak równy z równym o mistrzostwo Włoch. Obie ekipy po siedemnastu kolejkach dzieli w tabeli tylko bilans bramkowy. Nic dziwnego, że ekipa z Mediolanu zamierza wzmocnić swój skład zimą. Według doniesień mediów, Antonio Conte przedstawił zarządowi główny cel transferowy.

Szkoleniowiec Interu zamierza wzmocnić pozycję lewego wahadłowego. Idealnym kandydatem na to miejsce jest Marcos Alonso. To właśnie podczas pobytu Conte na ławce trenerskiej Chelsea, Alonso trafił na Stamford Bridge za kwotę 26 milionów euro. Hiszpan odegrał kluczową rolę w sezonie mistrzowskim, zdobywając 6 goli oraz zaliczając 3 asysty w 31 ligowych potyczkach.

Po tym jak “The Blues” przejął Maurizio Sarri, 28-latek nadal był ważnym ogniwem zespołu. Sytuacja uległa zmianie w momencie, gdy do klubu przybył Frank Lampard. Anglik ceni sobie bardziej umiejętności Emersona. Bywały także przypadki, gdy w momencie absencji Włocha, na lewej stronie pojawiał się Cesar Azpilicueta, kosztem Marcosa.

Dość niespodziewanie, Alonso znalazł się w pierwszym składzie na mecz z Tottenhamem. Hiszpan rozegrał bardzo solidne spotkanie, a Chelsea wygrała na wyjeździe derbową potyczkę 2-0. Postawa Marcosa nie wpłynęła jednak specjalnie na pozycję w zespole, gdyż w kolejnym meczu, mimo ustawienia z wahadłowymi, 28-latek znalazł się poza osiemnastką meczową.

Niestabilną sytuację Alonso chce wykorzystać Antonio Conte, który poprosił zarządu Interu o transfer tego zawodnika. Tak przynajmniej twierdzi “Gazzetta dello Sport”. Transakcja związana z defensorem nie będzie jednak łatwa do zrealizowania, gdyż wspomniane źródło dodaje, iż Chelsea oczekuje 40 milionów euro za swojego zawodnika.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO