Napoli realizuje transfer pomocnika z LaLiga!
28.12.2019

Szykuje się rewolucja kadrowa w Napoli. Kilku kluczowych zawodników zamierza opuścić klub po latach gry. W związku z tym, zespół z Neapolu musi sprowadzić odpowiednich następców. W kontekście defensywnego pomocnika, zarząd drużyny ma swojego faworyta. Jak informują media, Stanislav Lobotka w styczniu powinien wylądować w Serie A.

Zawodnik Celty Vigo ma wpisaną w kontrakcie klauzulę, która wynosi 50 milionów euro. Mówi się jednak, iż piłkarz osiągnął słowne porozumienie z klubem, które pozwala mu opuścić hiszpańską drużynę w momencie, gdy pojawi się oferta na poziomie 25 milionów euro.

Takie wymagania jest w stanie spełnić Napoli. Według doniesień The Corriere dello Sport, przedstawiciele włoskiego zespołu wylecieli już do Hiszpanii w celu rozpoczęcia negocjacji w sprawie transferu. Uważa się, że cała transakcja powinna zostać zamknięta w 30 milionach euro.

Znacznie bardziej optymistyczny scenariusz przedstawiają dziennikarze CalcioNapoli24. Wspominane źródło twierdzi, iż klub z Serie A wypożyczy zawodnika za 5 milionów euro, a pod koniec sezonu spełni podpunkt związany z obowiązkowym wykupem. Kwota transferu miałaby wynieść 20 milionów euro.

Stanislav Lobotka w LaLiga występuje od sezonu 2017/2018. Słowak w trwającej kampanii zagrał w 17 ligowych potyczkach.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO