Jacy zawodnicy wygrali najwięcej meczów w kończącej się dekadzie?
29.12.2019

Sylwestrowa zabawa tuż tuż, a wraz z nią zbliżający się wielkimi krokami nowy rok. Tym razem noc z 31 grudnia na 1 stycznia będzie wyjątkowa w podwójny sposób, gdyż wkroczymy także w nową dekadę. Kto może uznać ją za szczególnie udaną?

W świecie piłki nożnej mamy kilku mocnych kandydatów. Są wśród nich ci, którzy niemal hurtowo zdobywali trofea, wspięli się na szczyt, a także grali w drużynach, dla których “zwycięstwo” stało się niemal drugim imieniem. Zastanawialiście się czasem, kto może pochwalić się największą liczbą tychże zwycięstw?

Najlogiczniej byłoby stwierdzić, że musi być to ktoś, kto występował w klubie bądź klubach, które dominowały w swoich ligach. Juventus? Barcelona? Manchester City? A może Real Madryt lub Bayern Monachium? Tu z pomocą przychodzi “Opta”, która wskazała pięciu najczęściej wygrywających zawodników kończącej się dekady, w ligach z tak zwanego TOP5.

Zaskoczenie? Cóż – raczej nie. Zestawienie zdominowali gracze Barcelony, Realu i Bayernu, czyli hegemonów na swoich krajowych podwórkach. Mamy aż trzech “żelaznych zawodników” pierwszej jedenastki “Dumy Katalonii” niemal hurtowo zdobywającej kolejne mistrzostwa Hiszpanii. Do tego filary depczących jej po piętach “Królewskich” (Ronaldo często wygrywał także po odejściu do Juventusu) i Thomas Muller, będący niemal ikoną Bawarczyków ostatnich lat.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO