Godzinna rozmowa Kloppa z PSG. Co z niej wynikło?
29.12.2019

Juergen Klopp jest dziś jednym z najbardziej pożądanych trenerów na świecie. Niemiec w kilka lat zbudował niemalże bezbłędny na boisku zespół, co sprawia, że inne kluby z zazdrością patrzą na Anfield i kuszą szkoleniowca do zmiany pracodawcy. Czy komukolwiek się uda?

W ostatnich miesiącach próbowali to zrobić między innymi działacze Bayernu Monachium. „The Athletic” informowało także o lukratywnej ofercie z Chin, ale Klopp nie wygląda a trenera, któremu marzy się taka praca. Szczęścia spróbowało także PSG, ale 52-latek także postanowił odrzucić te propozycje.

Francuskie media donoszą o godzinnej rozmowie dyrektora sportowego Leonardo z Kloppem. Mistrz Francji nie jest zadowolony z pracy Thomasa Tuchela. Niemiec oczywiście dobrze radzi sobie na froncie ligowym, lecz niedoścignionym marzeniem katarskich szejków pozostaje Liga Mistrzów. Jeśli Paryżanie nie osiągną sukcesu w Europie, wówczas dojdzie do zmiany trenera.

Klopp niedawno przedłużył umowę z „The Reds” do lata 2024 roku, dzięki czemu podwyższył swoje zarobki po ostatnich sukcesach. Głównie dlatego Juergen pomimo spędzenia godziny na rozmowie telefonicznej z Leonardo, stanowczo odpowiedział, że nie interesuje go projekt PSG. Trudno oczywiście być zaskoczony taką decyzją. Liverpool mknie po pierwszy tytuł od 30 lat. Zgodnie z doniesieniami francuskich mediów, klub z Parc de Prences skontaktowało się także z Maxem Allegrim.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO