Bytovia straciła sponsora, w środę decyzja działaczy
22.05.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 16:43

W poniedziałek 21 maja Drutex wypowiedział umowę sponsoringową klubowi z Bytowa.

Drutex przez ponad 15 lat był głównym i tytularnym sponsorem bytowskiej drużyny, która w sezonie 2003/04 występowała w klasie okręgowej, a w 2014 roku zameldowała się na zapleczu ekstraklasy.  W poniedziałek firma niespodziewanie wypowiedziała klubowi umowę sponsorską.

Bytovia i jej problem

– Z Drutex Bytovią odnieśliśmy wiele sukcesów i w zasadzie trzeba powiedzieć, niemal wszystko, co było realnie do osiągnięcia. Zdajemy sobie sprawę, że ewentualny awans do ekstraklasy, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia klubów z innych, podobnych do Bytowa miast, bazę sportową, która wymagałaby diametralnej zmiany, a także potencjał liczby kibiców, którzy byliby zainteresowani kibicowaniem i wspieraniem zespołu, poza niewątpliwym sukcesem sportowym, byłby niemożliwy do skonsumowania – napisał na klubowej stronie dyrektor ds. marketingu firmy Drutex Adam Leik.

W związku z wypowiedzeniem umowy sponsoringowej przez firmę w środę zbierze się zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Drutex-Bytovii, aby zadecydować o przyszłości klubu. Niewykluczone, że drużyna w sezonie 2018/19 nie przystąpi do rozgrywek pierwszej ligi. – Zdajemy sobie sprawę, że nasza decyzja może mieć bezpośredni wpływ na udział MKS Drutex-Bytovii w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy, ale, biorąc pod uwagę tradycje piłkarskie naszego miasta, jesteśmy przekonani, że futbol seniorski nadal będzie obecny w naszym mieście, ale być może oparty w większej mierze na zawodnikach wywodzących się z Bytowa, w tym zwłaszcza z naszych szkółek piłkarskich oraz znajdujący oparcie w szerszej bazie sponsorskiej – podkreślił Leik.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO