Ondrej Duda zimą może odejść z Herthy. Część kwoty transferu trafi do Legii

Hertha miała być dla Ondreja Dudy przystankiem do jeszcze większego klubu. W tym sezonie Słowak nie grał jednak za często i prawdopodobnie opuści Berlin jeszcze zimą. Na transferze może zarobić Legia, która zastrzegła 10% z transferu zawodnika.

Ondrej Duda trafił do Herthy z Legii w lipcu 2016 roku. W pierwszych dwóch sezonach w Berlinie dość często trapiły go kontuzje. Dopiero w trzecim (2018/2019) ofensywny pomocnik zaczął błyszczeć i po ośmiu kolejkach miał na koncie sześć bramek. W ciągu całych rozgrywek zdobył zanotował łącznie 11 goli i 6 asyst. Dobre występy sprawiły, że Słowak stał się obiektem zainteresowania Sevilli.

Ostatecznie Duda został w Berlinie i nie zachwyca. Wystąpił w zaledwie siedmiu ligowych meczach i nie zdobył ani jednego gola. W ostatnim czasie został nawet zdegradowany do klubowych rezerw.

Co więcej, zawodnika nie darzy zaufaniem Jurgen Klinsmann, który pod koniec listopada trafił do klubu z Olympiastadionu. Trener już potwierdził pogłoski, według których Słowak nie figuruje w jego planach i już zimą może się pożegnać z klubem.

Duda jest wyceniany przez “Transfemarkt” na 13 milionów euro. Wydaje się jednak, że kwota wywoławcza za zawodnika może okazać się niższa. Pewne jest, że na transferze Słowaka zarobi jego poprzedni klub. Legia zastrzegła sobie bowiem 10% kwoty następnego transferu ofensywnego pomocnika. W obliczu problemów finansowych Legii, nawet ułamek tej transakcji może się przydać klubowi.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO