Nowa praca Deana Klafuricia. Poprowadzi klub cypryjskiej ekstraklasy

03.01.2020

Dean Klafurić po pół roku przerwy wrócił na ławkę trenerską. Jego nowym miejscem pracy został Ethnikos Achnas, który obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w cypryjskiej ekstraklasie.

Chorwat od września 2017 do sierpnia 2018 pracował w Legii Warszawa. Początkowo był asystentem Romeo Jozaka, lecz w kwietniu go zastąpił na stanowisku pierwszego trenera. Przez ten czas zdobył ze stołecznym klubem mistrzostwo i Puchar Polski. Klafurić pożegnał się z posadą na początku sierpnia po odpadnięciu z Ligi Mistrzów po dwumeczu ze Spartakiem Trnava.

Dopiero niespełna rok po zwolnieniu z Legii, szkoleniowiec znalazł nową pracę. Hrvatski Dragvoljac to zespół drugiej ligi chorwackiej. Tam jednak pracował przez miesiąc i nie poprowadził drużyny w żadnym oficjalnym meczu. W klubie doszło bowiem do zmian w zarządzie, który zdecydował się na przebudowę sztabu szkoleniowego.

Teraz Dean Klafurić wraca na ławkę trenerską. Ethnikos Achnas zajmuje 9. miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy. W zespole próżno szukać znanych twarzy. Jedynymi nazwiskami, którzy mogli się obić o uszy europejskim kibicom są Igor Chudobiak – były reprezentant Ukrainy i zawodnik Rostowa oraz Karpat Lwów, a także Christopher Glombard, który niegdyś grał w Bordeaux.

Chorwat zastąpił na stanowisku Panagiotisa Engomitisa, który pracował w Ethnikosie przez ponad półtora roku.

Fot. YouTube