Nowa praca Deana Klafuricia. Poprowadzi klub cypryjskiej ekstraklasy

Dean Klafurić po pół roku przerwy wrócił na ławkę trenerską. Jego nowym miejscem pracy został Ethnikos Achnas, który obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w cypryjskiej ekstraklasie.

Chorwat od września 2017 do sierpnia 2018 pracował w Legii Warszawa. Początkowo był asystentem Romeo Jozaka, lecz w kwietniu go zastąpił na stanowisku pierwszego trenera. Przez ten czas zdobył ze stołecznym klubem mistrzostwo i Puchar Polski. Klafurić pożegnał się z posadą na początku sierpnia po odpadnięciu z Ligi Mistrzów po dwumeczu ze Spartakiem Trnava.

Dopiero niespełna rok po zwolnieniu z Legii, szkoleniowiec znalazł nową pracę. Hrvatski Dragvoljac to zespół drugiej ligi chorwackiej. Tam jednak pracował przez miesiąc i nie poprowadził drużyny w żadnym oficjalnym meczu. W klubie doszło bowiem do zmian w zarządzie, który zdecydował się na przebudowę sztabu szkoleniowego.

Teraz Dean Klafurić wraca na ławkę trenerską. Ethnikos Achnas zajmuje 9. miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy. W zespole próżno szukać znanych twarzy. Jedynymi nazwiskami, którzy mogli się obić o uszy europejskim kibicom są Igor Chudobiak – były reprezentant Ukrainy i zawodnik Rostowa oraz Karpat Lwów, a także Christopher Glombard, który niegdyś grał w Bordeaux.

Chorwat zastąpił na stanowisku Panagiotisa Engomitisa, który pracował w Ethnikosie przez ponad półtora roku.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO