ŁKS ma nowego napastnika. W obecnym sezonie I ligi zdobył osiem bramek

03.01.2020

Jednym z priorytetów ŁKS-u na zimowe okno transferowe było pozyskanie nowego napastnika. Tym samym do klubu trafił Jakub Wróbel, dotychczas piłkarz GKS-u 1962 Jastrzębie.

Śląski klub radzi sobie całkiem dobrze w obecnym sezonie I ligi. GKS Jastrzębie zajmuje obecnie siódme miejsce w lidze, aczkolwiek traci zaledwie punkt do baraży o ekstraklasę. Jedną z kluczowych postaci zespołu jest Jakub Wróbel. 26-letni napastnik zgromadził dotychczas osiem bramek i pięć asyst. To stanowi prawie połowę wszystkich bramek GKS-u w tym sezonie.

ŁKS w obecnych rozgrywkach ekstraklasy zdobył łącznie 20 bramek. Jedna bramka na mecz to trzeci najsłabszy rezultat ligi, dlatego klub liczył na wzmocnienia w ofensywie. Rafał Kujawa i Łukasz Sekulski zdobyli po cztery bramki, natomiast Pirulito, który również czasem grał na pozycji wysuniętego napastnika, nie trafił do siatki ani razu.

Jakub Wróbel może grać zarówno w ataku, jak i na lewym skrzydle. ŁKS zapłacił za niego 50 tysięcy euro. Zawodnik związał się z klubem dwuletnią umową.

Dla nowego piłkarza łódzkiego zespołu będzie to drugie podejście do ekstraklasy. W sezonie 2015/2016 rozegrał 12 spotkań w najwyższej klasie w barwach Bruk-Betu Termalica Nieciecza.

Fot. YouTube