Były prezes Korony Kielce usłyszał wyrok. Został skazany na dwa lata pozbawienia wolności!

03.01.2020

Za oszustwa oraz przywłaszczenie, były prezes Korony Kielce, Tomasz Chojnowski (wyraził zgodę na podawanie nazwiska) został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Wyrok jest nieprawomocny, więc Chojnowski już zapowiedział złożenie apelacji.

Tomasz Chojnowski przestał pełnić funkcję prezesa Korony Kielce w marcu 2014 roku. Oficjalnym powodem takiej decyzji był zły stan zdrowia. Kilka dni po tej informacji pojawiły się wiadomości o dyscyplinarnym zwolnieniu Chojnowskiego. Wpływ na taki rozwój wydarzeń miały nadużycia prezesa kieleckiego klubu.

O nieprawidłowościach związanych z działalnością Tomasza Chojnowskiego było już głośno w 2015 roku, gdy ruszył proces w tej sprawie. Ze względu na problemy zdrowotne sędzi, postępowanie zostało wstrzymane. Proces z nowym składem sędziowskim ruszył dwa lata później.

Wyrok w sprawie Chojnowskiego ujrzał światło dzienne 3 stycznia 2020 roku. Były prezes Korony został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Dodatkowo, Chojnowski ma zwrócić pieniądze, które przywłaszczył (180 tys. zł), a także zyskał za sprawą oszustwa (21 tys. zł). Prócz wspomnianej kwoty, były szef piłkarskiej spółki ma zapłacić grzywnę w wysokości 4 tys. złotych.

Wyrok nie jest prawomocny, dlatego Tomasz Chojnowski oczywiście złoży w najbliższym czasie apelację.