Damian Szymański trafi do Legii?

03.01.2020

W trakcie zimowego okna transferowego, Legia Warszawa skupia swoją uwagę także na wzmocnieniach kadry. Jednym z nich miałby być Damian Szymański. 24-letni pomocnik w obecnym zespole nie radzi sobie najlepiej, dlatego powrót do ekstraklasy wydaje się całkiem rozsądnym pomysłem.

Bardzo dobra postawa w Wiśle Płock podczas sezonów 2017/2018 oraz 2018/2019 spowodowała, iż Damianem Szymańskim interesowały się ekipy spoza polskiej piłki. Transfer zawodnika rozważali m.in. przedstawiciele Brentford, ekipy z Championship. Ostatecznie, Szymański trafił jednak w styczniu 2019 roku do Achmata Grozny za kwotę 1,5 miliona euro.

Początek przygody z rosyjską ligą nie jest dla pomocnika udany. W ubiegłych rozgrywkach, Damian zagrał w dziewięciu meczach Premier Liga. Trwająca kampania wypada jeszcze gorzej. Zaledwie cztery mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej, które przekładają się na 178 minut spędzonych na murawie.

Nic dziwnego, że otoczenie Szymańskiego zastanawia się nad rozwiązaniem problemu piłkarza. Wyjściem z trudnej sytuacji może być transfer lub wypożyczenie do innego klubu. Jak informują Piotr Wołosik i Łukasz Olkowicz, Legia Warszawa rozważa sprowadzenie pomocnika na zasadzie wypożyczenia. Damian pomógłby ekipie ze stolicy Polski w walce o mistrzostwo kraju w drugiej części sezonu.

Regularna gra z pewnością zwiększyłaby szanse na ewentualne powołanie Szymańskiego do kadry. 24-latek wystąpił już w czterech meczach pod wodzą Jerzego Brzęczka. Po raz ostatni w barwach „Biało-Czerwonych” Damian zaprezentował się jednak w 2018 roku, podczas listopadowej rywalizacji z Portugalią. Od tego momentu, dla reprezentacji Polski Szymański nie zagrał.

Fot. YouTube

typy dnia
kurs 1.73
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
BTTS
TAK
kurs 1.76
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie drużyny strzelą gola
TAK
kurs 1.90
Motor Lublin - Raków Częstochowa
Obie drużyny strzelą gola
TAK