Po wzmocnienia do Barcelony? Milan poluje na zawodnika „Blaugrany”

04.01.2020

Przemyślana strategia? Logika? Nie są to rzeczy, którymi moglibyśmy opisać działania AC Milan w ostatnich latach. Klub przeżywający ogromne kłopoty zarzuca sieci gdzie się da, niemal desperacko szukając rozwiązać, które potencjalnie mogą pomóc mu wydostać się z dołka.

Po ściągnięciu Zlatana Ibrahimovicia, który poza bramkami ma wnieść do drużyny także potrzebny jej charakter, władze zaczynają się rozglądać za kimś, kto pomoże załatać defensywę. W jej centralnej części, w której wyróżnić można jedynie Romagnoliego, nie ma nikogo, kto pomógłby mu skutecznie powstrzymywać ataki rywali.

Według włoskich mediów (w tym „Sky Sport Italia”), Milan planuje zabieg, z którego znane są włoskie kluby, a mianowicie wypożyczenie. Na takiej zasadzie „Rossoneri” chcieliby pozyskać Jean-Claire’a Todibo, a następnie wykupić go, jeśli sprawdziłby się na San Siro.

Taki ruch wydaje się ciekawy dla obu stron. Todibo nie ma w Barcelonie wielu szans na grę, a w klubowej hierarchii jest dopiero czwartym stoperem. 20-latek wystąpił w obecnym sezonie zaledwie trzykrotnie, a pełne 90 minut rozegrał raz – w meczu „o pietruszkę” z Interem Mediolan.

Todibo ściągnięty przed rokiem z Toulouse za zaledwie milion euro, uznawany jest za wielki talent. Portal „Transfermarkt” wycenia go obecnie na 10 milionów. Kto wie, czy wypożyczenie i większa liczba minut nie sprawiłyby, że Francuz wskoczyłby na wyższy poziom i zrobił kolejny krok w drodze do bycia ważną postacią w świecie futbolu na najwyższym poziomie.