Mariusz Lewandowski wraca na ławkę trenerską. Będzie szkoleniowcem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza!
06.01.2020

Od końcówki października 2018 roku, Mariusz Lewandowski pozostawał bez pracy w kontekście ławki trenerskiej. 40-latek pożegnał się z posadą w Zagłębiu Lubin. Szansę mało doświadczonemu szkoleniowcowi postanowiła dać Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Zespół zaplecza ekstraklasy ustalił warunki kontraktu z Lewandowskim i wkrótce ogłosi 40-latka nowym trenerem drużyny!

Kariera piłkarska z pewnością pomogła Mariuszowi Lewandowskiemu przy starcie ze szkoleniem. Były pomocnik rozpoczął bowiem przygodę trenerską z “wysokiego C”, obejmując pod koniec 2017 roku Zagłębie Lubin. Początek pracy w ekipie z ekstraklasy był całkiem udany. Do maja drużyna przegrała zaledwie trzy spotkania w lidze, przy czym dwa mecze to rywalizacje z Legią oraz Lechem.

W kolejnym sezonie było znacznie gorzej. Seria spotkań bez zwycięstwa spowodowała, iż pod koniec października 2018 roku, Mariusz Lewandowski pożegnał się z posadą. Od tego momentu, żaden inny klub nie zdecydował się na zatrudnienie 40-latka.

Przerwę byłego gracza Szachtara przerywa zarząd Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Dość niespodziewanie, zespół walczący o play-offy pierwszej ligi powierza drużynę szkoleniowcowi z niewielkim doświadczeniem. Jak informuje Janekx89, Mariusz Lewandowski ustalił już wszystkie warunki z klubem i wkrótce złoży podpis pod umową.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zajmuje obecnie 10. miejsce w lidze. Strata do szóstej lokaty jest jednak niewielka, gdyż wynosi pięć punktów. Z pewnością zespół przed drugą częścią sezonu zakłada sobie główny cel – lokata gwarantująca walkę w play-offach. Czy Mariuszowi Lewandowskiemu uda się zrealizować to zadanie?