Mahrez mistrzem ciętej riposty? Odniósł się do wyboru Mane na najlepszego piłkarza Afryki

08.01.2020

Nowy rok to dla wielu nie tylko nowe rozdania, ale także moment na podsumowanie poprzedniego roku. Na polskim podwórku przebiegło ono w atmosferze „afery” po tym, jak sportowcem roku nie został wybrany Robert Lewandowski. Podobne smaczki (choć nie tak zaognione) mają miejsce także w innych miejscach.

⚡️ S A D I O M A N E ⚡️CAF African Player of the Year 2019 ?

Gepostet von Liverpool FC am Dienstag, 7. Januar 2020

We wtorkowy wieczór mieliśmy okazję śledzić galę, na której przyznawano indywidualne nagrody zawodnikom pochodzącym z Afryki. Na najlepszego piłkarza Czarnego Lądu w 2019 roku wybrano zawodnika Liverpoolu, Sadio Mane.

Taki wybór oczywiście nikogo nie dziwi – Senegalczyk był motorem napędowym i być może najlepszym zawodnikiem ofensywnym „The Reds”, dodatkowo sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów. Jego rywale musieli pogodzić się z porażką, choć przy okazji nie zabrakło humorystycznych odniesień do rywalizacji o to miano.

Mistrzem ciętej riposty można nazwać w tym przypadku Riyada Mahreza, triumfatora plebiscytu z 2016 roku. – Gratulacje dla Sadio za zasłużone trofeum. Przepraszam, że nie mogłem przybyć (na galę – red.), ale musiałem zacząć zdobywać gole po statuetkę za 2020 rok. Do zobaczenia za rok, jeśli bóg pozwoli – napisał Algierczyk na swoim Twitterze.

Wszystko oczywiście w odniesieniu do wtorkowych derbów Manchesteru, w których „Obywatele” zdeklasowali rywala na Old Trafford, a Mahrez został strzelcem jednej z trzech bramek dla jego drużyny. Czy w 2020 roku faktycznie będzie w stanie powalczyć o miano najlepszego gracza z Afryki? Będzie o to niezwykle trudno, tym bardziej jeśli teraz nie wystarczyło wygranie Pucharu Narodów Afryki, po pokonaniu w finale właśnie Senegalu z Sadio Mane w składzie.