Aston Villa wykupi dwóch graczy Milanu?

09.01.2020

Minęło już ponad sześć lat odkąd Pepe Reina opuścił Premier League. Hiszpan na ostatnie lata swojej kariery może jednak wrócić na stare śmieci. Zainteresowanie bramkarzem wykazuje bowiem Aston Villa.

Kontuzja Toma Heatona oraz Wesleya mocno skomplikowały sytuacje „The Villans”, która zapewne do ostatnich kolejek powalczy o utrzymanie w Premier League. Styczniowe okienko transferowe może jednak nieco pomóc im załatać te dziury, a obok Krzysztofa Piątka do zasilenia ekipy Deana Smitha przymiera się Reine.

Były bramkarz Liverpoolu od ponad roku jest wyłącznie rezerwowym Gianlugiego Donnarummy, a jego sytuacja raczej nie ulegnie zmianie. Włoskie media informują, że Milan nie ma zamiaru przeszkadzać Hiszpanowi w opuszczeniu ich klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia bądź definitywnego transferu.

Dean Smith szuka przede wszystkim zawodnika z doświadczeniem w Anglii, a Reina idealnie wpasuje się w te koncepcje. Golkiper dla „The Reds” rozegrał 385 spotkań, więc doskonale wie, jak wygląda rywalizacja w Premier League. Czy zatem Asto Villa dokona bezpośrednio dwóch transferów z „Rossoneri”? Trzeba przyznać, że byłoby to dość ciekawe posunięcie.