Espanyol pobił swój rekord transferowy. Klub z Barcelony ma nowego napastnika!

09.01.2020

Przed Espanyolem nie lada wyzwanie. Klub w drugiej części sezonu powalczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z tego też powodu, zespół dokonuje wzmocnień. Ambicje ekipy z Barcelony są spore, gdyż Espanyol pobił rekord transferowy. Do drużyny zawitał Raul de Tomas!

25-letni napastnik robił prawdziwą furorę w trakcie rozgrywek LaLiga 2 podczas sezonu 2017/2018. Hiszpan strzelił 24 bramki i zaliczył 4 asysty w 32 występach. To właśnie m.in. dzięki dobrej postawie snajpera, zespół Rayo Vallecano awansował do najwyższego szczebla zmagań.

Drużynie nie udało się utrzymać w LaLiga i po roku klub spadł. Mimo to, Raul de Tomas mógł być zadowolony ze swojej postawy. Napastnikowi udało się zdobyć 14 goli w 33 ligowych meczach. Dodatkowo, 25-latek dorzucił 1 asystę.

Wydawało się kwestią czasu, aż Hiszpan znajdzie nową drużynę. W szczególności, że do Vallecano, Raul był tylko wypożyczony, a zespół napastnika, czyli Real Madryt, nie wiązał ze snajperem przyszłości. Po piłkarza zgłosili się przedstawiciele Benfiki, którzy wyłożyli 20 milionów euro. Raul de Tomas przeniósł się zatem do Liga NOS.

Pobyt w Portugalii nie jest jednak dla zawodnika udany. Hiszpan wystąpił w zaledwie siedmiu ligowych spotkaniach, nie zdobywając ani jednej bramki. Nic dziwnego, że Benfica rozważała szybką sprzedaż snajpera. Wymagania ekipy z Lizbony spełnił Espanyol, który wykupił napastnika za około 20 milionów euro.

Raul de Tomas ma pomóc drużynie z Barcelony przełamać niemoc strzelecką. Wystarczy bowiem powiedzieć, że najlepszy strzelec klubu w lidze ma na swoim koncie… dwa trafienia. Taką liczbą goli co prawda może „pochwalić się” aż czterech zawodników, jednakże trudno nie oprzeć się wrażeniu, iż zespół potrzebuje prawdziwego lidera w ataku. Raul de Tomas ma zostać takim piłkarzem!