Lechia Gdańsk ma nowego zawodnika. Został nim 22-letni Brazylijczyk!
09.01.2020

Nie tylko na uszczuplaniu kadry skupia się w zimowym oknie Lechia Gdańsk. Jakiś czas temu pojawiła się informacja o zielonym świetle dla takich graczy jak Peszko, Wolski i Sobiech. Wspomniana trójka może szukać w styczniu nowych ekip. Najpierw jednak Lechia ogłosiła zimowe wzmocnienie. Zawodnikiem gdańskiej drużyny został Conrado Buchanelli Holz, znany powszechnie jako “Conrado”.

22-latek nominalnie jest lewym obrońcą. Brazylijczyk może także z powodzeniem występować na pozycji lewego pomocnika. Podpisany kontrakt z Lechią Gdańsk będzie dla Conrado początkiem przygody z europejskim futbolem. Do tej pory, gracz występował w ojczyźnie.

Piłkarską karierę Conrado rozpoczynał w Gremio, gdzie reprezentował drużynę U-20 oraz kadrę B. Na początku 2018 roku, 22-latek podpisał kontrakt z Oeste, w którym zaliczył 35 ligowych występów, zdobywając nawet jedną bramkę oraz zaliczając cztery asysty (na poziomie brazylijskiej Serie B). W październiku zeszłego roku zawodnika zakontraktował zespół Figueirense FC.

We wspomnianym zespole Conrado nie występował za długo, gdyż już na początku roku piłkarza sprowadziła Lechia Gdańsk. Lewy obrońca z polską ekipą podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o dwa lata.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO