Z Serie A do Wisły Kraków?

10.01.2020

Zarządcy Wisły Kraków nie mają zamiaru łatwo odpuścić w walce o utrzymanie. Pomóc mają w tym przede wszystkim wzmocnienia dokonane w styczniowym oknie transferowym. Pierwszy transfer jest już rzekomo blisko finalizacji.

Według informacji z Włoch, do Wisły może trafić Lubomir Tupta. Słowak miałby przenieść się do Krakowa na zasadzie wypożyczenia. Obecnie w Hellas 21-latek pełni role rezerwowego głównie ze względu na dość poważny uraz. W poprzednim sezonie udało mu się jednak rozegrać 17 spotkań w Serie B, w tym cztery od pierwszej minuty.

Czy jednak ściąganie kontuzjowanego zawodnika przez ponad połowę rundy jest dobrym rozwiązaniem ze strony Wisły Kraków? 21-latek powoli wraca do zdrowia po urazie łąkotki. Piłkarz otrzyma zatem półtora miesiąca na dojście do siebie po urazie. Wzmocnienia na pozycji napastnika oczywiście są kluczową kwestią dla zespołu Skowronka przed drugą częścią sezonu.

Obecnie szkoleniowiec klubu może liczyć przede wszystkim na Pawła Brożka, który z 8 bramkami na koncie jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu, a dodatkowo trzeba pamiętać o odejściu Marko Kolara. Co ciekawe, Tupta w 2018 roku był testowany przez Pogoń Szczecin. Wówczas jednak napastnik nie przekonał działaczy i wrócił do Włoch.