Oficjalnie: Mateusz Cholewiak podpisał kontrakt z Legią

Legia potwierdziła transfer, o którym mówiło się przez ostatnie dni. Nowym zawodnikiem “Wojskowych” został Mateusz Cholewiak. Były piłkarz Śląska podpisał kontrakt na 1,5 roku.

Pogłoski o transferze Mateusza Cholewiaka wywołały spore zaskoczenie wśród kibiców, jak i ekspertów. Zawodnik wystąpił w obecnym sezonie w 16 meczach Śląska, aczkolwiek zazwyczaj wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Zanotował dwa trafienia i asysty. Momentem z udziałem zawodnika w tych rozgrywkach, który najbardziej zapadł w pamięć kibicom, był gol w starciu z Cracovią.

W Śląsku Wrocław Mateusz Cholewiak występował głównie na różnych pozycjach w ofensywie. Grał na szpicy, jak i również na obu skrzydłach. Wiele wskazuje jednak na to, że w Legii będzie również zmiennikiem Michała Karbownika na lewej obronie. 29-latek jest jednak zawodnikiem uniwersalnym i nie raz pokazał, że jest w stanie zmienić swoją boiskową rolę, nawet w trakcie spotkania.

Zawodnik podpisał z Legią kontrakt do końca sezonu 2020/2021 z opcją przedłużenia o rok. W zespole z Łazienkowskiej będzie grał z “17” na plecach.

– Mogę zapewnić, że w Legii zawsze będę dawał z siebie wszystko. Będę walczył i zostawiał na boisku serce, aby udowodnić, jak charakternym jestem zawodnikiem. Legia to dla mnie wyzwanie i szansa na rozwój. Dopiero poznaję, jak funkcjonuje mój nowy klub, ale już widzę, że wszystko odbywa się w nim bardzo profesjonalnie. – wyznał nowy piłkarz w rozmowie z klubowymi mediami. (za Legia.com)

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO