Występy w MLS? Nie dla każdego są atrakcyjne
10.01.2020

W ostatnim czasie MLS dość często gości w polskiej prasie. Wszystko za sprawą niedawnego transferu Adama Buksy, który trafił do Revolution. Z tą ligą łączony jest także Jarosław Niezgoda. Napastnik Legii może trafić w zimowym oknie do Portland Timbers. Ten sam zespół interesował się Damianem Kądziorem. 27-latek odrzucił ofertę, gdyż jak sam twierdzi, gra na wyższym poziomie jest cenniejsza, niż lepsze zarobki.

Od lipca 2018 roku, Damian Kądzior reprezentuje barwy Dinama Zagrzeb. Sezon 2018/2019, były gracz Górnika zakończył z 6 golami oraz 11 asystami w lidze chorwackiej. Obecna kampania również jest dla 27-latka całkiem udana. Kądzior zgromadził na swoim koncie 5 bramek oraz 6 ostatnich podań do partnerów z drużyny. Dodatkowo, Polak zaliczył asystę w spotkaniu Ligi Mistrzów.

Dobre występy Damiana w klubie pozwoliły ofensywnemu zawodnikowi zawitać do kadry. Kądzior zadebiutował w dorosłej reprezentacji Polski podczas towarzyskiego starcia z Irlandią. Od tego momentu, 27-latek zagrał w 4 spotkaniach, zdobywając jedną bramkę (w rywalizacji z Izraelem).

Trudno zatem nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż ostatnie miesiące są dla piłkarza bardzo udane. Z tego też powodu, Polak wzbudza zainteresowanie na rynku transferowym. Chęć sprowadzenia tego zawodnika wyrażali przedstawiciele Portland Timbers, o czym wspomniał Damian Kądzior w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” – Wysłannicy tego klubu pojawiali się na naszych meczach już w listopadzie. Najpierw proponowali 800 tys. euro, potem milion, 1,2 mln, półtora miliona. Aż w końcu wysłali wspólną ofertę na 8 milionów euro. Sześć za Orsicia, dwa za mnie. Ani ja, ani klub nie byliśmy zainteresowani tym kierunkiem.

27-latek stwierdził, że cenniejsza jest gra w Europie za mniejsze pieniądze, niż przeprowadzka do MLS – Każdy ma swoją drogę rozwoju, ja chciałbym kiedyś zagrać w lepszym klubie, ale w Europie. Przenosząc się do Stanów Zjednoczonych, dostałbym powiedzmy dwa razy wyższy kontrakt niż mam teraz, ale dla mnie pieniądze nie są najważniejsze.

Według ostatnich doniesień, turecki Trabzonspor wyraża chęć kupna zawodnika. Pytanie, jak traktuje Damian Kądzior ofertę gry w takim zespole.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO