Paweł Cibicki zawodnikiem Pogoni Szczecin!
12.01.2020

Sprzedaż Adama Buksy do ekipy Revolution z MLS spowodowała, iż zarząd Pogoni Szczecin rozpoczął poszukiwania w sprawie wzmocnienia ofensywy w zimowym oknie transferowym. Zespół wzbogacił się o nowego napastnika. Jest nim Paweł Cibicki. 

Ostatnie miesiące 26-latek spędził na wypożyczeniu w drużynie ADO Den Haag. Pobyt w Eredivisie nie był dla Szweda z polskim paszportem zbyt udany. Cibicki rozegrał zaledwie trzy mecze w lidze, przebywając na murawie 116 minut. W tym czasie, ofensywny gracz nie zdobył ani jednego gola.

Nic dziwnego, że napastnik poszukiwał nowego wyzwania. W Leeds, z którego został wypożyczony, Cibicki miał niewielkie szanse na grę. Potwierdza to fakt, iż od momentu przybycia do angielskiego klubu, Paweł rozegrał raptem siedem spotkań w Championship. Warto zaznaczyć, że z drużyną prowadzoną obecnie przez Marcelo Bielsę, Cibicki związany jest od 2017 roku.

Według informacji “Przeglądu Sportowego”, Paweł Cibicki pojawił się w Polsce już w piątek. Piłkarz przeszedł wszelkie badania medyczne, a w sobotę podpisał kontrakt z ekipą zajmującą trzecie miejsce w ekstraklasie. Szwedem interesowali się także przedstawiciele Śląska Wrocław, jednakże oferta Pogoni okazała się atrakcyjniejsza. Zawodnik podpisał z klubem 3,5-letni kontrakt!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO