Początek jeszcze większych problemów? Barcelona traci Luisa Suareza
11.01.2020

Fani FC Barcelony, jak i cały klub, mogą mieć powody do zmartwień. Nie dość, że ich klub właśnie odpadł z “mini-turnieju” o Superpuchar Hiszpanii, dodatkowo na dłuższy czas straci jednego z kluczowych graczy.

Potwierdziły się doniesienia, o których mogliśmy usłyszeć w ostatnich dniach. Luis Suarez, który od dłuższego czasu grał z dyskomfortem kolana, trafi na stół operacyjny. Działania zapobiegawcze i gra z niewyleczoną dolegliwością niosła za sobą zbyt duże ryzyko, postanowiono więc wybrać “mniejsze zło”.

Urugwajczyk już w niedzielę przejdzie zabieg prawego kolana, po którym będzie dochodził do siebie przez ok 4-6 tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niespełna 33-letni zawodnik wróci do gry na najważniejsze spotkania sezonu. Mowa tu oczywiście m.in. o kluczowych fazach Pucharu Króla czy Ligi Mistrzów, w której podopieczni Valverde chcieliby oczywiście zasiąść ponownie na tronie.

Wydaje się, że właśnie z tego względu był to najlepszy moment na taką decyzję. Z drugiej strony, w ostatnich tygodniach Luis Suarez ponownie imponował formą, będąc skutecznym nie tylko w wykańczaniu, ale i kreowaniu akcji. Do tego momentu w 23 występach sezonu Urugwajczyk zdobył 14 bramek, do których dołożył 11 asyst. Czy po przebytej rekonwalescencji wróci w podobnej formie?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO