Zamieszanie z Xavim. Zwolnienie Valverde wydaje się nieuniknione
12.01.2020

Porażka z Atletico Madryt wznowiła spekulacje na temat zwolnienia Ernesto Valverde, który od kompromitacji z Liverpoolem znajduje się pod presją. Zgodnie z informacjami hiszpańskich mediów, dni Hiszpana są już policzone, a jego miejsce zajmie Xavi. Najważniejsze pytanie jednak brzmi kiedy.

Wczoraj gruchnęła oficjalna informacja na temat rozmów Barcelony z byłym pomocnikiem „Dumy Katalonii” na temat przejęcia posady szkoleniowca. Al-Sadd wygłosiło oficjalną informacje na ten temat i poinformowało o rozmowach Xaviego z Erikiem Abidalem oraz Oscarem Grauem, czyli z dwoma dyrektorami mistrza Hiszpanii. Głos w tej sprawie zabrał także sam szkoleniowiec katarskiego zespołu. Zgodnie z jego słowami można wywnioskować, że marzy o kierowaniu hiszpańskim klubem, ale skupia się jedynie na meczach swojej drużyny w Pucharze Kataru. Głównie dlatego póki co 39-latek postanowił odmówić.

Nadal jednak nie wiadomo, czy zatem do zatrudnienia dojdzie tuż po finale wspomnianego pucharu, czy dopiero po sezonie. Jedno jest pewne – Ernesto Valverde poznał już raczej decyzje zarządu, choć oczywiście jutro poprowadzi trening z zespołem.

Tak czy siak, w szatni „Dumy Katalonii” sytuacja może być bardzo napięta. Piłkarze z pewnością poznali już decyzje władz klubu, które przesuwają w czasie nieuniknioną decyzje. Jak zatem musi czuć się trener i sztab szkoleniowy, którzy razem pomimo niepowodzenia w Lidze Mistrzów, wypracowali dwa ligowe tytuły oraz krajowe puchary? Hiszpańskie media informują o dezorientacji ze strony Baska. Jego kontrakt wygasa pod koniec bieżącej kampanii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO