Barcelona ma problem. Długa przerwa Luisa Suareza!
12.01.2020

Na temat postawy Luisa Suareza kibice Barcelony dyskutują wielokrotnie. Jedno jest niezaprzeczalne. Urugwajczyk od kilku dobrych lat dostarcza drużynie pewną liczbę bramek. W trwającym sezonie jest podobnie. Tym bardziej sztab szkoleniowy “Dumy Katalonii” może zmartwić aktualny stan zdrowia piłkarza. Wielce prawdopodobne jest, iż 32-latek w tym sezonie już nie zagra.

W kampanii 2019/2020, Luis Suarez rozegrał we wszystkich rozgrywkach 23 spotkań. W tym czasie, napastnikowi Barcelony udało się strzelić 14 bramek oraz zanotować 11 asyst. Wynik jak najbardziej przyzwoity. Biorąc bowiem pod uwagę tylko ligowe zmagania, lepsze statystyki ma Messi (13 goli) oraz Benzema (12 trafień).

W niedzielę Luis Suarez przeszedł operację kolana. Jak poinformował w komunikacie sam klub, rekonwalescencja zawodnika może potrwać nawet cztery miesiące. Oznacza to, iż Urugwajczyk wróci w najlepszym wypadku na końcówkę sezonu, choć niewykluczone, że nikt nie podejmie ryzyka odnowienia urazu i Suarez w trwającej kampanii już nie zagra.

Dla Barcelony taki rozwój wydarzeń oznacza jedno. Poszukiwanie nowego napastnika na rynku. Już w letnim oknie z ekipą “Dumy Katalonii” łączono kilku snajperów. Hiszpański klub rzekomo poszukiwał już godnego następcy 32-latka. Tym razem nowa twarz w zespole wydaje się konieczna.

Warto pamiętać, że media niejednokrotnie łączyły z Barceloną Krzysztofa Piątka. Polak jest dostępny na rynku, gdyż Milan nie wiąże z 24-latkiem przyszłości. Pytanie, czy mistrz LaLiga jest jeszcze zainteresowany byłym graczem Cracovii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO