Los Angeles Galaxy wytypowało następcę Ibrahimovicia?!
13.01.2020

Odejście Zlatana Ibrahimovicia z drużyny jest dla Los Angeles Galaxy nie tylko utratą sportową, ale również marketingową. Z tego też powodu, zespół stara się sprowadzić z Europy nowego zawodnika, który mógłby zostać gwiazdą MLS. Jak informują media, klub intensywnie pracuje nad transferem. Do Los Angeles ma zawitać Javier Hernandez, czyli znany powszechnie Chicharito!

Meksykański napastnik na początku września ubiegłego roku przeniósł się z West Hamu do Sevilli. Zespól z Londynu nie widział miejsca w składzie dla 31-latka, dlatego Chicharito zdecydował się na powrót do LaLiga. Drużyna z Sewilli zapłaciła za doświadczonego snajpera około 8 milionów euro.

Nikt nie spodziewał się, że Javier Hernandez będzie kluczowym zawodnikiem hiszpańskiej ekipy. Piłkarz przybył do klubu jako uzupełnienie składu. Z tej roli napastnika wywiązuje się prawidłowo. Chicharito rozegrał w tym sezonie łącznie 15 spotkań dla Sevilli, w których strzelił 4 bramki.

Być może ponowna gra 31-latka w LaLiga zakończy się bardzo szybko. Jak informuje wiele angielskich mediów, przedstawiciele Los Angeles Galaxy prowadzą rozmowy z zarządem Sevilli w sprawie transferu Chicharito. Spekuluje się, że cała transakcja kosztowałaby zespół z MLS około 10 milionów dolarów.

Nie zaskoczy raczej nikogo ewentualna decyzja zawodnika o przenosinach do Stanów Zjednoczonych. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Chicharito najlepsze lata gry ma już za sobą. Piłkarz może rozegrać jeszcze kilka sezonów, dlatego istnieje szansa, że w MLS Meksykanin napisze swoją historię.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO