Oficjalnie: Damian Szymański zawodnikiem AEK Ateny

Achmat Grozny wypożyczył Damiana Szymańskiego do AEK Ateny. Pomocnik w ostatnim czasie był łączony z Legią, aczkolwiek ostatecznie trafił do Grecji. Stołeczna drużyna zapewniła sobie prawo wykupu po nadchodzącym sezonie. 

Damian Szymański trafił z Wisły Płock do klubu ze stolicy Czeczenii na początku ubiegłego roku. W barwach Achmata jednak nie wywalczył na stałe miejsca w pierwszej jedenastce. Wystąpił w zaledwie trzynastu spotkaniach rosyjskiej ekstraklasy. Dlatego coraz głośniej mówiło się o tym, że jeszcze zimą może zmienić otoczenie.

Według medialnych doniesień, Damianem Szymańskim zainteresowanie przejawiała Legia. Ostatecznie jednak pomocnik trafił do Grecji, zasilając obecnie trzecią siłę tamtejszej najwyższej ligi – AEK Ateny. Klub wymagał wzmocnienia w środku pola, gdyż Konstantinos Galanopoulos doznał kontuzji kostki i nie wiadomo, kiedy wróci do gry.

Wypożyczenie do AEK Ateny ma być szansą na powrót Damiana Szymańskiego do walki o miejsce w reprezentacji. Pomocnik wystąpił w czterech spotkaniach kadry pod wodzą Jerzego Brzęczka. Ze względu na sporadyczne występy, w ostatnim czasie nie otrzymał powołania. Może regularne występy w Grecji sprawią, że selekcjoner sobie o nim przypomni?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO