Jacek Góralski zmieni klub. Zagra w drużynie z Kazachstanu!
15.01.2020

Przyszłość Jacka Góralskiego rozstrzygnięta. Pomocnik bułgarskiego Ludogorets Razgard przeniesie się do Kazachstanu, a dokładniej do ekipy Kairat Almaty. Z drużyną rywalizującą w najwyższej klasie rozgrywkowej kraju, reprezentant Polski podpisze dwuipółletni kontrakt.

Do Bułgarii Jacek Góralski trafił w sierpniu 2017 roku z Jagiellonii. Przygoda z Ludogorcem była dla 27-latka całkiem udana. W trakcie kampanii 2017/2018, Góralski rozegrał 24 ligowe spotkania, natomiast w kontekście sezonu 2018/2019, liczba występów w lidze wynosiła 26.

Podczas obecnych rozgrywek, Góralski także był ważnym ogniwem swojego zespołu. Polak co prawda nie zagrał w kilku ligowych potyczkach, jednakże absencja zawodnika wywołana była m.in. urazem pleców, z którym zmagał się 27-latek w grudniu ubiegłego roku.

Rola, jaką odgrywał Jacek Góralski w klubie powodowała, iż przedstawiciele ekipy Ludogorets Razgard planowali przedłużenie kontraktu z piłkarzem. Oferta z Kazachstanu była dla polskiego gracza znaczniej bardziej atrakcyjna. W szczególności pod względem zarobków. Jak twierdził menedżer zawodnika, Mariusz Piekarski, pomocnik może liczyć na bardzo duże wynagrodzenie.

Według informacji Piotra Wołosika z “Przeglądu Sportowego”, Jacek Góralski już w sobotę ma dopiąć formalności w sprawie umowy. Kontrakt z Kairat Almaty będzie obowiązywać przez 2,5 roku.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO