Jagiellonia odrzuciła propozycję z Bliskiego Wschodu!
17.01.2020

Sprzedaż Patryka Klimali do Celtiku Glasgow pozwoliła Jagiellonii cieszyć się z dość pokaźnego zastrzyku gotówki. Zespół z Białegostoku otrzymał za napastnika 4 miliony euro. Kasa klubowa byłaby jeszcze pokaźniejsza po zimowym oknie transferowym. Klub odrzucił jednak ofertę za Jesusa Imaza. 

Hiszpański zawodnik rozgrywa w Jadze bardzo dobry sezon. W trakcie dwudziestu ligowych występów, 29-latek zdobył 11 bramek oraz zaliczył 3 asysty. Taki wynik pozwala Imazowi cieszyć się z pozycji wicelidera klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Lepszy rezultat ma tylko Jarosław Niezgoda, która z wiadomych przyczyn (transfer do MLS) nie poprawi swoich statystyk.

Jesus Imaz mógł podążyć podobną drogą, opuszczając polskie boiska w przerwie zimowej. Tak się jednak nie stanie, gdyż według informacji Tomasza Włodarczyka, Jagiellonia Białystok odrzuciła ofertę z Bliskiego Wschodu. Do klubu z Białegostoku wpłynęła propozycja od ekipy walczącej o utrzymanie. Imaz miał trafić do zespołu na zasadzie wypożyczenia (za które Jagiellonia otrzymałaby 300 tys. euro), a w przypadku uniknięcia spadku, klub z Bliskiej Wschodu miał wykupić 29-latka.

Jagiellonia nie zamierza żegnać się z drugim graczem, który odpowiada za bramki Jagiellonii w ekstraklasie. W przypadku rozstania się z Klimalą i Imazem, nowy szkoleniowiec Jagi, Iwajło Petew miałby utrudnione zadanie w kontekście przywrócenia drużyny na odpowiednie tory.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO