Lechia Gdańsk ma nowego obrońcę. Został nim Kristers Tobers!
17.01.2020

W piątkowy wieczór zespoły z ekstraklasy postanowiły mocno zaatakować z oficjalnymi komunikatami. Nowego zawodnika ma zarówno Arka Gdynia, jak i Wisła Płock. Lechia Gdańsk nie zamierzała być gorsza. Do ekipy “Biało-Zielonych” dołączył bowiem 19-letni reprezentant Łotwy, Kristers Tobers.

Lechia bardzo asekuracyjnie podeszła do tego transferu. Tobers został wypożyczony z ekipy FK Lipawa do końca obecnego sezonu, jednakże klub z Gdańska zawarł w porozumienia punkt pozwalający drużynie PKO BP Ekstraklasy przeprowadzić transfer definitywny.

Kristers podczas sezonu 2019 wystąpił w 24 ligowych spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej na Łotwie. W tym czasie, 19-latkowi udało się strzelić nawet trzy bramki. Ekipa Tobersa zajęła ostatecznie szóste miejsce w tabeli (na dziewięć zespołów).

Dobre występy Kristersa w lidze pozwoliły młodemu defensorowi cieszyć się z debiutu w reprezentacji. Tobers zagrał w sześciu meczach kadry, między innymi w dwóch starciach z Polską (w obu przypadkach wszedł z ławki).

Środkowy obrońca ma także za sobą występy w europejskich rozgrywkach. Tobers zagrał w czterech potyczkach eliminacyjnych do Ligi Europy 2019/2020. Lipawa odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji, przegrywając dwumecz ze szwedzkim Norrkoping.

Fot. YouTube

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO