Dlaczego transfer Jarosława Niezgody nie został jeszcze ogłoszony?
18.01.2020

Transfer Jarosława Niezgody jest już uzgodniony. Obie strony osiągnęły porozumienie w sprawie kwoty transakcji, natomiast 24-letni napastnik przeszedł już testy medyczne. Pozostaje pytanie, dlaczego zatem przenosiny piłkarza MLS nie zostały oficjalnie ogłoszone? Problem tkwi w kwestiach administracyjnych.

Za kwotę 3,8 miliona dolarów Jarosław Niezgoda zasili Portland Timbers. Do tej sumy mogą dojść także ewentualne bonusy. Piłkarz przybył już do USA, gdzie nawet pojawił się na meczu NBA ekipy Portland Trail Blazers. Podczas tego spotkania, Polak został okrzyknięty przez spikera nowym zawodnikiem piłkarskiej drużyny z Portland.

Pozostaje zatem pytanie, dlaczego oficjalna informacja na temat transferu Niezgody nie została opublikowana w mediach. Według informacji Tomasza Włodarczyka, problem tkwi w kwestiach administracyjnych. W czwartek “Przegląd Sportowy” informował o pozwoleniu na pracę. Jest to jednak formalność, która po prostu nie może zostać z miejsca zrealizowana.

Legia musi zatem skupić się na sprowadzeniu odpowiedniego następcy zawodnika. Niezgoda zdobył bowiem w rundzie 14 bramek w ekstraklasie, co pozwoliło napastnikowi zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Jak na razie, konkretów w sprawie nowego piłkarza Legii nie ma. Klub rzekomo otrzymał możliwość sprowadzenia Petara Skuleticia z Montpellier

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO