Piłkarz Lechii opuszcza klub. Od lipca zagra we Włoszech
18.01.2020

W ostatnich kilku latach polscy piłkarze notorycznie wyjeżdżają do Włoch. Kilka dni temu informowaliśmy o przenosinach do Cagliari Maciej Masa. Tym razem z kolei do Serie B na zasadzie transferu definitywnego trafi Adam Chrzanowski.

Zgodnie z informacjami „Przeglądu Sportowego”, oficjalna decyzja związana z tym transferem ma zostać ogłoszona w lutym. Zawodnik podpisze 3-letni kontrakt z Pordenone Calcio, które na co dzień występuje na drugim poziomie rozgrywek.

Kontrakt Chrzanowskiego wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, dlatego do Włoch trafi na zasadzie wolnego transferu. Podczas tego sezonu 20-latek wystąpił zaledwie w trzech spotkaniach w barwach Lechii Gdańsk, lecz miało to miejsce na przełomie lipca oraz sierpnia. Dodatkowo defensor nie znalazł się w kadrze na przedsezonowe zgrupowanie swojego zespołu przed drugą częścią zmagań ligowców.

Co ciekawe, dla Adama będzie to drugi pobyt we Włoszech. Wcześniej Polak trafił na wypożyczenie do młodzieżowej drużyny Fiorentiny, w której rozegrał kilkanaście spotkań w zespole U-19. Mimo to “Viola” nie zdecydowała się go wykupić na stałe. Po tym epizodzie Chrzanowski przeniósł się do Wigier Suwałki, ale tam także nie zakotwiczył na dłużej.

500PLN
brak kodu
Brak kodu