Hat-trick na wagę zwycięstwa z ławki! Haaland z debiutem marzeń w BVB
18.01.2020

Obecne okienko transferowe przyniosło nam kilka dużych transferów, a jednym z nich był bez wątpienia Erling Braut Haaland. Prawdopodobnie największe odkrycie obecnego sezonu zmieniło klub, ostatecznie przenosząc się z Salzburga do Borussi Dortmund. Jeśli ktoś zastanawiał się, czy to optymalny wybór, dostał właśnie pierwszą odpowiedź.

W piątek po zimowej przerwie wróciły do nas zmagania w Bundeslidze, a my zastanawialiśmy się, czy drużyny, które jak dotąd zachwycały utrzymają formę oraz czy nabiorą jej te, które zawodziły.

Niewiadomą była także Borussia Dortmund, która przed sezonem wydawała być może nawet głównym pretendentem do tytułu. Podopieczni Favre’a często jednak nie potrafili utrzymać odpowiedniej koncentracji w obronie, co skutkowało traceniem wielu bramek nawet z pozornie łatwymi rywalami. Dzisiejszy mecz z Augsburgiem wyglądał podobnie, wtedy jednak – niczym rycerz na białym koniu – pojawił się właśnie Haaland.

19-letni Norweg zameldował się na placu gry w 56. minucie, zmieniając przy wyniku 1:3 Łukasza Piszczka. Jak mu poszło? Cóż – już po trzech minutach zdobył w debiucie swoje premierowe trafienie w Bundeslidze, a po kolejnych 20 miał na swoim koncie… hat-tricka. Swoje trafienie dołożył jeszcze Jadon Sancho, a spotkanie ostatecznie zakończyło się triumfem Borussi 5:3.

Czy można wymarzyć sobie lepszy debiut? Ten chłopak jest po prostu niemożliwy.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO