Kolejny nieoczywisty transfer Liverpoolu? The Reds wyruszają na zakupy do Francji
19.01.2020

Juergen Klopp zbudował w ciągu czterech lat taki potężny i szeroki skład, że trudno obecnie doszukiwać się w nim słabych punktów. Ma to swój wydźwięk także na rynku transferowym, gdzie „The Reds” od 2018 roku nie wydają już wielkich kwot na jednego piłkarza. Po transferze Minamino, na Anfield być może trafi kolejny dość nieoczywisty zawodnik.

Według doniesień z Francji Liverpool rozważa bowiem złożenie oferty za Pedro Brazao. 17-latek obecnie występuje w drużynie młodzieżowej Nicei, choć ma za sobą już debiut w pierwszym zespole – konkretnie w kwietniu ubiegłego roku. Jego naturalną pozycją jest lewe skrzydło, ale z powodzeniem radzi sobie także po drugiej flance lub jako ofensywny pomocnik.

Oczywiście Brazao na początku swojej przygody z Liverpoolem musiałby ogrywać się w drużynie rezerw. Mimo to jego talent i chociażby występy w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii udowodniły drzemiący w nim potencjał. Dodatkowo należy wspomnieć, że w tak młodym wieku wyjechał na zgrupowanie przedsezonowe wraz ze swoim klubem, biorąc udział w kilku meczach towarzyskich.

Młodym piłkarzem zainteresowanie wykazuje także PSG, Bayern Monachium oraz Sporting Lizbona. Liverpool ma jednak nadzieję, że uda im się przechytrzyć rywali, tak jak miało to miejsce z Minamino.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO