Oficjalnie: Kamil Wilczek odchodzi z Broendby do Turcji

Kamil Wilczek bliski zmiany klubu. Zawodnik Broendby nie trafi jednak do Polski, jak niektórzy spekulowali, a do Turcji.

Napastnik występuje w duńskim klubie od czterech lat. W 163 meczach w barwach Broendby zdobył 92 bramki. W listopadzie pobił rekord pod względem największej liczby goli w Superligaen w historii klubu. Ponadto, od obecnego sezonu Kamil Wilczek jest kapitanem drużyny z Kopenhagi. Cieszy się również ogromnym szacunkiem wśród kibiców klubu.

W obecnym sezonie napastnik nie zwalnia tempa – w osiemnastu ligowych starciach zdobył 17 bramek. Tym samym jest najlepszym strzelcem duńskiej ekstraklasy.

Wiele na to wskazuje, że na siedemnastu bramkach zatrzyma się licznik Kamila Wilczka w obecnym sezonie Superligaen. Turecki Goztepe Izmir porozumiał się bowiem z Broendby w sprawie transferu napastnika.

Klub zajmuje w tej chwili ósme miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Turcji. Zespół z Izmiru w ostatnim czasie potrzebuje napastnika. Żaden z zawodników Goztepe, dla których pozycja ta jest nominalna, nie zdobył bowiem więcej niż dwóch bramek w obecnych rozgrywkach. Transfer Kamila Wilczka może z miejsca sprawić, że zespół z Izmiru zacznie zdobywać więcej bramek.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO