Elia Soriano jeszcze zimą wróci do ekstraklasy?

23.01.2020
Ostatnia aktualizacja 23 sierpnia, 2023 o 11:22

Elia Soriano po pół roku wróci do ekstraklasy. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, rozmowy z zawodnikiem prowadzi Wisła Płock.

Włoski napastnik trafił do Polski w 2017 roku. Trafił wówczas z Wurzburger Kickers do Korony, gdzie spędził dwa lata. Przez ten czas wystąpił 58 meczach, w których zdobył 20 bramek. Szczególnie udany okazał się dla niego sezon 2018/2019. W rozgrywkach ekstraklasy zdobył wówczas czternaście bramek i wszyscy zapomnieli mu nieudane dotychczasowe występy.

Latem napastnik trafił do holenderskiego Venlo. Początki miał udane – zdobył gola w swoim pierwszym meczu w Eredivisie, przeciwko Waalwijk. Potem jednak zaliczył tylko jedno trafienie, mimo że dostał szesnaście szans. Jego pozycja w ostatnim czasie osłabła, dlatego możliwe że już niedługo zmieni otoczenie.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk ze “Sport.pl”, zaawansowane rozmowy z zawodnikiem prowadzi Wisła Płock. Klub poszukuje napastnika po odejściu Ricardinho do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Początkowo mówiło się, że może go zastąpił Airam Cabrera. Wiele jednak wskazuje, że temat upadł.