Przyszłość Sławomira Peszki nadal niejasna
23.01.2020

Na początku roku w mediach pojawiła się informacja o możliwej zmianie klubu ze strony Sławomira Peszki. Lechia Gdańsk dała rzekomo zawodnikowi wolną rękę w sprawie poszukiwania zespołu. Momentalnie pojawiła się lawina doniesień w tym temacie.

Początkowo przypuszczano, iż Sławomir Peszko może wrócić do Wisły Kraków. 34-latek występował w ekipie “Białej Gwiazdy” od końcówki stycznia, do końca sezonu 2018/2019. Dla krakowskiej ekipy, Peszko rozegrał 14 meczów w lidze, zdobywając trzy gole oraz zaliczając cztery asysty.

Informacje w kontekście ponownej gry na Reymonta okazały się nieprawdziwe. Według ostatnich doniesień Piotra Koźmińskiego, istnieje kilka opcji, jednakże żadna z nich nie dotyczy Wisły Kraków.

Sławomir Peszko dość niespodziewanie może trafić do Widzewa. Ekipa z Łodzi ponownie walczy o awans do I ligi. Aktualnie, Widzew zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą punktu nad Górnikiem Łęczna.

Innym rozwiązaniem jest przeprowadza do Turcji. Jedna z ekipa Super Lig rozważa transfer Peszki. Jak na razie nazwa zespołu nie została podana. Wiadome jest natomiast, iż Sławomir mógłby trafić do Turcji na pół roku z opcją przedłużenia.

Nie można także wykluczyć, że ostatecznie Sławomir Peszko pozostanie w Gdańsku. Lechia zapewne miała nadzieję, że piłkarz z kontraktem ważnym przez sześć miesięcy będzie atrakcyjnym graczem na rynku. W klubie muszą jednak brać pod uwagę wariant, w którym Peszko wypełni kontrakt.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO