Rafał Kurzawa zmieni klub. Wróci do ligi duńskiej!
25.01.2020

Nie będzie (na razie) powrotu Rafała Kurzawy do ekstraklasy. Niektóre media pod koniec roku sugerowały, iż 26-latek ma szanse ponownie ubrać koszulkę Górnika Zabrze. Tak się jednak nie stanie. Najbliższe pół roku piłkarz występujący na lewej stronie boiska spędzi w duńskim Esbjerg.

Niestety, obecną kampanię w wykonaniu Kurzawy można określić jako katastrofę. Przez pół roku, Rafał nie rozegrał ani jednego spotkania w SC Amiens, trenując tylko z francuskim zespołem. Zimowe okno transferowe jest zatem idealną okazją dla 26-latka, by znaleźć ekipę, w której szanse na występy będą znacznie większe.

Rafał Kurzawa w styczniu zmieni zespół. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, piłkarz trafi na półroczne wypożyczenie do Esbjerg. Jest to ekipa, która rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi duńskiej. Obecnie, klub zajmuje trzynaste (przedostatnie) miejsce w tabeli.

Tym samy, Kurzawa zaliczy powrót do Superligaen. Podczas drugiej części kampanii 2018/2019, zawodnik przebywał w drużynie obecnego lidera, ekipie FC Midtjylland. Pobyt w szeregach tego zespołu był dla 26-latka średnio udany. Kurzawa rozegrał siedem spotkań w lidze, zdobywając jednego gola oraz zaliczając jedną asystę.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO