Oficjalnie: Rafał Kurzawa zawodnikiem Esbjerg fB

Medialne doniesienia stały się faktem. Rafał Kurzawa został zawodnikiem duńskiego Esbjerg fB. Pomocnik spędzi tam najbliższe pół roku.

O powrocie Rafała Kurzawy do ligi duńskiej pisaliśmy już wczoraj [KLIK]. Zawodnik jesienią nie rozegrał ani jednego spotkania we francuskim Amiens, chociaż nie zmagał się z żadnymi urazami. Było pewne, że zawodnik zimą opuści klub, choćby na zasadzie wypożyczenia.

Mówiło się, że Rafał Kurzawa trafi do Polski. Zainteresowanie zawodnikiem wyrażał jego były klub, Górnik Zabrze, aczkolwiek nie wiadomo, czy doszło do jakichkolwiek rozmów w tej sprawie.

Ostatecznie 7-krotny reprezentant Polski trafił do Danii. Klubem, w którym Rafał Kurzawa będzie występować przez najbliższe pół roku jest Esbjerg. Nowy zespół pomocnika nie może zaliczyć minionej rundy do udanych. W 20 meczach zgromadził bowiem zaledwie 13 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli duńskiej Superligaen.

Dla Rafała Kurzawy będzie to powrót do Danii. Wiosnę ubiegłego roku spędził bowiem w Midtjylland, gdzie w siedmiu spotkaniach zaliczył jednego gola i jedną asystę.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO